fbpx

Case studies :: Lubelski Podcast Naukowy

LPN — Lubelski Podcast Naukowy

Klient

Projekt LPN zrealizowaliśmy dla Fundacji Polskiej Akademii Nauk. Organizacja ta, działająca pod auspicjami PAN, ma za zadanie integrację środowisk naukowych i gospodarczych regionu lubelskiego. Tworzą ją wybitni przedstawiciele obu środowisk.

Wyzwanie

Fundacja postawiła nam za cel stworzenie strony internetowej i aplikacji, które umożliwią udostępnianie odcinków podcastu naukowego poświęconego popularyzacji różnych dziedzin wiedzy. Celem było dotarcie do jak największej ilości osób z różnych grup wiekowych. Każdy odcinek podcastu miał się składać z pliku dźwiękowego, wideo i pdf oraz fiszek.

Klientowi zależało na tym, by produkty były intuicyjne w obsłudze i charakteryzowały się czytelnym designem. Oznaczało to potrzebę skupienia się na osiągnięciu wysokiego UX. Jednocześnie aplikacje powinny być możliwe do pobrania ze sklepów Play i App Store. Należało także stworzyć aplikację dostępną przy użyciu przeglądarki (webową).

Realizacja

Projektując wygląd strony internetowej i aplikacji mobilnych postawiliśmy na funkcjonalny i estetyczny minimalizm, przez co produkty były łatwe w obsłudze. Stworzyliśmy także autorskie ilustracje nawiązujące do charakterystycznych cech znanych naukowców. Są one używane w różnych miejscach na stronie podcastu oraz w materiałach marketingowych LPN.

Stworzyliśmy wydajną aplikację mobilną przy użyciu technologii React.js oraz React Native. Dzięki temu była kompatybilna zarówno z systemem Android, jak i iOS. Wdrożyliśmy ją następnie do sklepów tych platform. Aby zwiększyć dostępność podcastu, zbudowaliśmy także aplikację webową.

Dla zarządzania contentem oprogramowania zaprojektowaliśmy dedykowany system. Wdrożyliśmy ponadto narzędzia analityczne, dzięki którym stało się możliwe uzyskiwanie raportów na temat korzystania z aplikacji przez użytkowników oraz stanie technicznym rozwiązań.

Aby wypromować produkty, przeprowadziliśmy kampanie reklamowe na Facebooku, które przekierowywały użytkowników do sklepów Play i App Store. W ramach obsługi rozwiązania utrzymujemy infrastrukturę serwerową dla aplikacji oraz witryny internetowej.

Technologie

Porozmawiajmy!

Lubelski Podcast Naukowy

aplikacja mobilna

Zobacz inne realizacje

Kontakt

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach biznesowych!

    Zapoznałem się i akceptuję Regulamin i Politykę prywatności. Informacje dotyczące przetwarzania przez MakeSoftware danych osobowych oraz informacje nt. wykorzystywania plików cookies zawarte są w Polityce prywatności.